Vr 25 Sep 2009 - Muriel Dalgliesh
Er is weer een leven weggenomen van een jonge man, zoon, broer, neef, vriend, mede stadsgenoot en vader van zijn familie. We zijn bedroefd en boos!
Er moet onmiddellijk een einde worden gemaakt aan de reeks schietincidenten in Zuidoost. Deze vorm van niets en niemand ontziend zinloos geweld en agressie dient gestopt te worden. Wij, bewoners, ouders, de meeste jongeren, ikzelf en ook burgemeester Job Cohen, zijn het samen meer dan zat! Welke oorzaken er ook achter zitten, de fractie wijst elke vorm van geweld en verheerlijking daarvan af. Wij gaan hierover in gesprek met jongeren, ook uit de muziekcultuur.
De politie doet goed werk en verdient de steun van de gehele gemeenschap, maar de terechte vraag die bewoners ons stellen is, of de snelheid van optreden en het aantal inzetbare agenten steeds voldoende is geweest.
De recente gebeurtenissen tasten het gevoel van veiligheid in Zuidoost aan. Dat mogen wij niet laten gebeuren. Een uitdaging waar de bewoners, het stadsdeel, de politie en de burgemeester samen voor staan. Wij roepen mensen op hun verantwoordelijk te pakken, en de bevoegde instanties om samen te werken aan een veiliger leefomgeving.
SAMEN AANPAKKEN. WAT NU MOET GEBEUREN.
De politie moet alles inzetten om wapens uit de wijk te halen en wapenhandel te bestrijden. De bewoners, jong en oud, roepen wij op om aan de politie te melden als zij iemand kennen die in het bezit is van een wapen of met andere criminele activiteiten bezig is. Wij willen meer politie inzet in de weekeinden en in de nacht. En mobiele standplaatsen als dit nodig is om de reactietijd te bekorten.
Politie en justitie moeten doorgaan met harde repressieve acties tegen alles wat met criminaliteit te maken heeft.
Wij pleiten voor het terughalen van Justitie in de Buurt zoals eerder in de wijk ingezet. Woningcorporaties, controle instanties en huurderverenigingen moeten beter en efficiënter samen werken in de aanpak van illegale bewoning en overlast. Wij willen resultaten zien van Operatie Zoeklicht in Zuidoost.
De gemeente Amsterdam, de Dienst Werk en Inkomen, instellingen in het stadsdeel en het bedrijfsleven moeten de handen inéénslaan. Juist nu in deze tijd van groeiende jeugdwerkloosheid moeten wij jongeren kansen bieden: elke jongere een baan of naar school. Wij willen dat er meer stageplaatsen komen en 300 tijdelijke banen met startsubsidie.
Muriel Dalgliesh,
fractievoorzitter PvdA Zuidoost
Die jongeren hebben kansen genoeg aangeboden gekregen de afgelopen jaren, ze willen niet naar school en ze willen niet werken!
Aan dit probleem is niet zo maar even iets te doen, doe dan ook niet of dat wel zo is!
Bert Teunisse
Mannen plegen criminaliteit deels om indruk te maken met geld op vrouwen. Geef daarom overtuigende voorlichting via massamedia aan meisjes en vrouwen, dat ze geen vriend moeten kiezen vanwege hun geld, dikke gouden ketting en dure auto, maar vanwege betrouwbaarheid en aardig karakter.
Lees hierover ook de recente publicatie over Antilliaanse criminelen van criminologe Marion van San!
Betrek familie en vrienden van veroordeelden intensief via internet bij reclassering
Verbied verheerlijking van geweld op radio en tv.
Ontneem veelplegers jaarlijks alle onnodige bezittingen en vermogen en geef ze twintig jaar lang elektronisch huisarrest buiten werktijden.
Fouilleer in steden intensief preventief, maar alleen jongens tussen 12 en 26 jaar.
Verminder inkomensverschillen sterk.
Verbied camouflerende capuchons, petten, honden en bezit van motorvoertuigen voor veroordeelden.
Verbied commerciële reclame.
Leer criminelen om verstandig met geld om te gaan door huishoudelijke voorlichting via internet.
Bied onderwijs en GGZ ook gratis aan via publieke webvideo's en webfora.
WEBLINKS OVER ONDERZOEK NAAR STRAFFEN
www.ncjrs.gov
BEST PRACTICES GANG PREVENTION
www.google.com
Rien Aar
Geef politie bevoegdheid om bij veelplegers twintig jaar lang onverwachte huiszoekingen te doen en om hen af te luisteren zonder verdere verdenking.
Ook herhaald veroordeelde helers moeten jarenlang intensief kunnen worden gecontroleerd door politie.
Rien Aar
> Ook vrouwen van Antilliaanse drugscriminelen vaak schuldig
Gepost op: vrijdag 25 september '09 - 14:28
Rien Aar
PvdA doet stoer over veiligheidaanpak in Zo maar heeft feitelijk 4 jaar niets gedaan
Gepost op: vrijdag 25 september '09 - 15:04
Ik heb de verkiezing programma's (2006/2010) er eens bijgepakt op het stadpunt veiligheid in Zuidoost; (Coalitie PvdA / VVD2006/2010)
PvdA: Integraal en in een vroeg stadium aanpakken van problemen als: intimidatie door criminele groepen, ontspoorde jongeren, huiselijk geweld, prostitutie, onrechtmatig bewoning/gebruik van deze woningen, voordat deze kunnen uitgroeien tot een echte bedreiging. Verdere ontwikkeling van de wijkveiligheidsteunpunten Cameratoezicht in de flats.
VVD: Het waarborgen van veiligheid is een kerntaak van de overheid.De politie treedt op tegen alle vormen van criminaliteit, groot en klein, zonder enige tolerantie. Preventief en regressief optreden waar nodig: meer camera toezicht in winkelcentra en waar nodig, mogelijkheid voor samenscholing-, straat- en gebiedsverboden, verwijzingen naar HALT, plaatsing in intetellingen als Glen Milss en de Engh van criminele jongeren, het intensiever aanwezig zijn van politie en het publiceren van namen en tonen van foto's van veelplegers door winkeliers en overheid. Voorlichting op scholen door politie en preventief beleidsintrument. Aanpak onveilige plekken.
GroenLinks: Voldoende plaatsen om een fiets veilig te parkeren en ergens aan vast te maken.
CDA: Het waarborgn van de veiligheid van lijf en goed is de belangrijkste taak van de overheid. In de strijd tegen de grote en kleine criminaliteit moet de politie echter kunne rekenen op de steun van het publiek. Onderdeel van het veiligheidsbeleid is daarom het bevorderen van actief burgerschap.
SP: Voldoende toezichthouders, behoud de buurtregiseur. Prefentief fouilleren geeft onveilig gevoel.
Erik Kempenaar
OZO (voorheen Leefbaar Zuidoost NU combinatie D66/OZO): Concrete zichtbare acties op het gebied van veiligheid in het publieke domein. Centrale stad en openbaar ministerie dwingen hun verantwoordelijkheid te nemen, desnoods onder dwang van het intrekken van andere innitiatieven. Verbeteren veiligheid en veiligheidsgevoelens. Onderkenning en aanpak van onveiligheid en overlast door drugsscene.
CU:Integraal veiligheidsbeleid: Preventie (pol,just,welzW,JeugdZ, e.d.) onderzoek, meer wijkgericht aanwezige politie, keurmerk veilig wonen, investeren in HALT, (poblJongeren: zet ze in als veiligheid adviseurs, voorlichters op scholen of stadswachten)Het sluiten van horeca gelegenheden die prostitutie in de hand werken en of kamers verhuren.
(D66 Zo , NU combinatie D66/OZO)In Zuidoost moet samen met de bewoners een integraal (be-)veiligheidsbeleid worden opgesteld. Meer aandacht voor veiligheid op school. Positie van slachtoffers versterken; slachtoffers moeten eenvoudiger en sneller aangifte kunnen doen, b.v. via een electronisch aangiftevolg systeem.
Erik Kempenaar
OZO (voorheen Leefbaar Zuidoost NU combinatie D66/OZO): Concrete zichtbare acties op het gebied van veiligheid in het publieke domein. Centrale stad en openbaar ministerie dwingen hun verantwoordelijkheid te nemen, desnoods onder dwang van het intrekken van andere innitiatieven. Verbeteren veiligheid en veiligheidsgevoelens. Onderkenning en aanpak van onveiligheid en overlast door drugsscene.
CU:Integraal veiligheidsbeleid: Preventie (pol,just,welzW,JeugdZ, e.d.) onderzoek, meer wijkgericht aanwezige politie, keurmerk veilig wonen, investeren in HALT, (poblJongeren: zet ze in als veiligheid adviseurs, voorlichters op scholen of stadswachten)Het sluiten van horeca gelegenheden die prostitutie in de hand werken en of kamers verhuren.
(D66 Zo , NU combinatie D66/OZO)In Zuidoost moet samen met de bewoners een integraal (be-)veiligheidsbeleid worden opgesteld. Meer aandacht voor veiligheid op school. Positie van slachtoffers versterken; slachtoffers moeten eenvoudiger en sneller aangifte kunnen doen, b.v. via een electronisch aangiftevolg systeem.
Erik Kempenaar
De items van de coalitie partijen heb ik cursief gearceerd; Het CDA is volgens mij goed bezig haar doelstelling uit haar verkiezingsprogramma te gaan behalen en blijft zich concequent inzetten vanuit dit standpunt. Dit geldt ook voor OZO (voorheen LZO, nu D66/OZO) zij blijven bij hun standpunt. Als je op GroenLinks hebt gestemd dan voel je je op dit misschien een beetje bekocht, zij geven alleen om de 'groene fiets' . En heb je last van onveiligheidsgevoel dan zit je bij de SP ook niet fijn, zij voelen zich niet senang bij preventief fouilleren.
Erik Kempenaar
Een sociaal-liberaal verlaat de Bijlmer
Erik Kempenaar
kan het er niet mee oneens zijn.
ongetwijfeld zal er een commissie komen die advies moet gaan geven over wat er moet gebeuren, vervolgens zal iemand roepen dat (pick one) stigmatiserend, de privacy schend, te duur of onwenselijk is.
btw rien
"
Verminder inkomensverschillen sterk."
het is geen kwestie van verschil, zelfs als iedereen het zelfde heeft willen ze meer, deze types hebben alleen zelfwaarde met meer, meer vrouwen, meer geld, meer wapens, meer littekens. al zou niemand meer hebben dan een ander dan zouden ze dezelfde zijn
Anthony
Leuk Muriel, je roept familie en vrienden op om hun broer, moeder, vader, oom, tante of kameraad aan te geven bij de politie?
Je weet beter dan ik dat dat nooit zal gebeuren. Nederlandse autoriteiten zijn alleen maar goed om veel subsidie en uitkering te geven. Vandaar ook die laatste alinea met een oproep aan het bedrijfsleven om meer subsidie en stageplaatsen. Een oproep die als een tang op een varken slaat maar bij elke stuk herhaald wordt. Blijkbaar ontstaat dan vanzelf het beeld dat het niet de mensen die wapens hebben die verantwoordelijk zijn. Maar het bedrijfsleven die geen stagiaires wil die niet komen opdatgen omdat ze willen uitslapen, of geen stagiaires die op het werk de hele dag zitten te chatten.
Ik mis trouwens nog een opmerking over het slavernijverleden.
Ger Kranendonk
Tijdens het bewind van Hanna Belliot, de vrouwelijke Mugabe van Zuidoost, heeft de stadsdeelraad 2 minuten stilte in acht genomen voor een 18-jarige crimineel met een ellenlang strafblad, die door de politie was doodgeschoten, nadat hij een scooter had gestolen waarvan de eigenaar met het pistool was bedreigd. Uit protest gooiden zijn "maatjes" ruiten in van winkels in Reigersbos. Ook daar had Hanna, in tegenstelling tot de winkeliers alle begrip voor. Een bestuur dat gewapende criminelen eert als helden moet zich niet verbazen over een toename van het wapengeweld.
J. de Vries
Voor criminaliteitspreventie moet ook pesten worden aangepakt. Er is sterk verband aangetoond tussen pesten en
crimineel gedrag.
Veel leerlingen worden langdurig gepest. Veel ouders, scholen en overheden nemen op dat gebied volstrekt te weinig verantwoordelijkheid en laten pestslachtoffers in de steek. Toch bestaan er tegenwoordig heel effectieve maatregelen tegen pesten.
Betrouwbare Engelse website met webforum en praktische tips tegen pesten:
www.bullyonline.org
Bruikbaar antipest-plan voor werkgevers op deze zelfde website:
www.bullyonline.org
Betrouwbare Nederlandse websites met informatie over de aanpak van pesten:
www.pesten.net
Rien Aar
Stimuleer burgers om zich sociaal, empathisch, steunend, volwassen en verantwoordelijk te gedragen.
Gepost op: zaterdag 3 oktober '09 - 12:11
Leer burgers om anderen vriendelijk en bescheiden te bejegenen en deskundig en doelmatig te helpen, ook onbekenden op straat. Ook moeten we leren om hulpbehoevende bewoners in onze straat gezamenlijk te ondersteunen en om onze kennissen voorzichtig aan te spreken op immoreel gedrag.
Stimuleer zulk positief gewenst gedrag via bescheiden positieve boodschappen daarover in alle amusementsprogramma's op radio en tv.
Maar door veel amusementsprogramma's op radio en tv worden mensen nu massaal gestimuleerd om zich asociaal, gewelddadig, egoïstisch, eenzijdig materialistisch, veeleisend, onvolwassen en onverantwoordelijk te gedragen.
Tv-kijkers worden voortdurend gebombardeerd met verheerlijking van geweld, brandstichting, alcoholmisbruik, pestgedrag, agressieve grappen, chantage, bedrog, misleiding, agressief rijgedrag, geldverspilling, milieuvervuiling, enz...
Velen worden ongelukkig als ze zelf niet zo perfect kunnen zijn als de tv-sterren waarmee ze zich identificeren.
Dat alles heeft geleid tot escalerende <i>negatieve spiraal</i> van uiteenlopende individuele, sociale en maatschappelijke problemen. En velen zoeken oplossingen daarvoor nu vruchteloos in racisme, of door vluchten in verslavingen, teveel geld uitgeven, te hoge eisen stellen aan zichzelf, macht, seks, enz...
Veel onderzoekers concluderen wereldwijd dat verheerlijking van geweld op televisie geweld bij kijkers stimuleert, vooral bij bepaalde groepen. En tv-kijkers worden door tv-geweld minder gevoelig voor geweld tegen anderen in realiteit. Verminder daarom verheerlijking van geweld op tv.
1. Mediageweld stimuleert geweld (Crain, 2008)
umichpress.typepad.com
2. Sugandha Jain, 4-2009
middlehighschool.suite101.com
3. Wikipedia over media violence research
en.wikipedia.org
Rien Aar
Om te reageren moet je ingelogd zijn.